Extol Industrial predstavuje náradie určené pre každodenné profesionálne nasadenie v priemyselnej sfére. Tieto stroje prechádzajú prísnymi záťažovými testami a ich robustná konštrukcia a prvotriedne komponenty z nich robia odolných a spoľahlivých partnerov v náročných podmienkach.

 • Špičkový materiál a robustná konštrukcia
 • Zosilnená odolnosť prevodov
 • Komutátory s dlhou životnosťou
 • Značkové ložiská
 • Rýchloskľučovadlo CLICK-LOCK®
 • Prachotesný vypínač
 • Overená ergonómia
 • Práca s maximálnym pohodlím
 • Ultraohybný kábel
 • Praktické konštrukčné prvky
Špičkový materiál a robustná konštrukcia
VŠETKY MODELY
Špičkový materiál a robustná konštrukcia
Extol Industrial používa prvotriedny materiál - a rozhodne na ňom nešetrí. Kalená oceľ použitá oproti bežnému náradiu pri výrobe kľúčových dielov nielen zvyšuje ich odolnosť, ale zlepšuje aj ich funkciu a zamedzuje zasekávaniu materiálu. Stroje sú konštruované tak, aby s rezervou vydržali tvrdé zaobchádzanie a dlhodobé každodenné nasadenie.
Zosilnená odolnosť prevodov
VŠETKY MODELY
Zosilnená odolnosť prevodov
Cementované prevody z ocele legovanej chrómom, vanádiom, niklom a titánom čo výrazne zvyšuje ich životnosť.
Komutátory s dlhou životnosťou
VŠETKY MODELY
Komutátory s dlhou životnosťou
Vysoko odolné vinutie z najčistejšej medi zaručuje mimoriadnu tepelnú odolnosť do 250°C a tým zvyšuje životnosť motora. Obsah striebra v komutátore je celých 0,8%, čo výrazne zlepšuje vodivosť a zvyšuje tak výkon.
Značkové ložiská
VŠETKY MODELY
Značkové ložiská
NSK guľôčkové ložiská patria k svetovej špičke a zaisťujú dokonalý chod rotujúcich častí.
Rýchloskľučovadlo CLICK-LOCK®
VŔTAČKY
Rýchloskľučovadlo CLICK-LOCK®
Rýchloupínací systém s maximálnou presnosťou čeľustí je na všetkých našich vŕtačkách samozrejmosťou. Skľučovadlá na príklepových a niektorých aku vŕtačkách sú navyše vybavené patentovaným zámkom Click-Lock, ktorý zabráni samovoľnému uvoľneniu skľučovadla pri práci s príklepom. Od spoľahlivého utiahnutia Vás delí len jediné kliknutie.
Prachotesný vypínač
VŠETKY MODELY
Prachotesný vypínač
Prachotesný spínač renomovanej značky DEFOND je pri veľkých strojoch vybavený systémom ochrany proti nechcenému spusteniu. Jeho precízna konštrukcia zaručuje citlivé ovládanie výkonu stroja.
Overená ergonómia
VŠETKY MODELY
Overená ergonómia
Ergonomické a konštrukčné prvky tlmiace vibrácie a znižujúce únavu pri práci sú pri strojoch určených k dlhodobému používanie nevyhnutnou samozrejmosťou. Extol Industrial sa sústreďuje na funkčnosť a praktickosť a až potom na vzhľad. Jedným z charakteristických rysov našich strojov sú extra štíhle rukoväte, umožňujúce ich prirodzenejšie uchopenie.
Práca s maximálnym pohodlím
BRÚSKY, VŔTAČKY, PÍLA
Práca s maximálnym pohodlím
Rýchla, jednoduchá a plynulá práca je prioritou každého dôležitého projektu. Naše stroje sú preto vybavené radom šikovných prvkov a systémov, vďaka ktorým je práca a obsluha pohodlná a bez nutnosti použitia ďalších nástrojov.
Ultraohybný kábel
VŠETKY MODELY
Ultraohybný kábel
Všímame si detaily – často v nich spočíva rozdiel medzi frustráciou a príjemnou prácou. Dlhý prívodný kábel je vyrobený z ultraohybnej gumy, ktorá si zachováva svoje vlastnosti aj pri mínusových teplotách. Je dobre manipulovateľný, príjemný na dotyk aj pri manipulácii.
Praktické konštrukčné prvky
BRÚSKY
Praktické konštrukčné prvky
Praktické konštrukčné prvky, navrhnuté na základe potrieb užívateľov, robia zo strojov Extol Industrial partnera, ktorý naozaj podrží. Uhlové brúsky sú napríklad vybavené rýchloupínacím nastavením krytu kotúča, vďaka ktorému stroj v priebehu pár sekúnd prispôsobíte novej polohe.

Extol Premium je typickým predstaviteľom triedy Master. Na rozdiel od hobby náradia, ktorého jediným parametrom je často cena, konštruktéri náradia Extol Premium kladú dôraz na kvalitu použitých materiálov a technologií, zpracovanie, design, parametre a ergónomiu.
Táto kategória je zárukou, že za dostupnú cenu kupujete kvalitný výrobok vyrobený podľa najnovších technologií a naplňujúci v mnohých smeroch tie nejvyššie očakávania. Zároveň prináša rad riešení a patentov, ktoré boly doposiaľ výsadou profesionálnych značiek.

 • Skľučovadlá so zámkom CLICK-LOCK
 • Kvalita ukrytá vo vnútri
 • Spoľahlivý motor
 • Prevodovka PRO-RITE
 • Robustná konštrukcia
 • Profesionálne technológie
 • Príjemný pocit pri práci RUBBER PAINT
 • Dlhá životnosť a vysoký výkon
 • Vždy niečo naviac
 • Komfort v novom štýle
Skľučovadlá so zámkom CLICK-LOCK
PRÍKLEPOVÉ VŔTAČKY
Skľučovadlá so zámkom CLICK-LOCK
Rýchloupínací systém s maximálnou presnosťou čeľustí je na všetkých našich vŕtačkách samozrejmosťou. Skľučovadlá na príklepových a niektorých aku vŕtačkách sú navyše vybavené patentovaným zámkom Click-Lock, ktorý zabraňuje samovoľnému uvoľneniu skľučovadla pri práci s príklepom. Od spoľahlivého utiahnutia Vás delí len jediné kliknutie.
Kvalita ukrytá vo vnútri
VŠETKY MODELY
Kvalita ukrytá vo vnútri
Na rozdiel od hobby kategórie sú všetky namáhané diely náradia Extol Premium vyrobené z cementovanej kalenej ocele legovanej chrómom, vanádom, niklom a titanom a tak zaručujú dlhú životnosť. Kvalitné ložiská sú pri modeloch s predpokladom vysokého zaťaženia osadené v patentovanom systéme tlmenia vibrácií.
Spoľahlivý motor
VŠETKY MODELY
Spoľahlivý motor
Motor je srdcom každého elektronáradia. Pre strojoch Extol Premium je samozrejmosťou vinutie z tepelne odolnej medi a komutátory s prímesou striebra, ktoré zaisťujú vynikajúci výkon a eliminujú prehrievanie motora.
Prevodovka PRO-RITE
AKUMULÁTOROVÉ SKRUTKOVAČE
Prevodovka PRO-RITE
Väčšina modelov aku skrutkovačov Extol Premium je vybavená značkovou prevodovkou PRO-RITE, vyrobenou z mimoriadne odolnej ocele, garantujúcou dlhú životnosť a bezproblémovú prevádzku.
Robustná konštrukcia
VŔTACIE A SEKACIE KLADIVÁ
Robustná konštrukcia
Vďaka mimoriadne robustnej konštrukcii ponúkajú pneumatické kladivá Extol Premium vysoký výkon a veľkú silu úderu.
Profesionálne technológie
ZVÁRACIE INVERTORY
Profesionálne technológie
Extol Premium ponúka modely vybavené technológiami, vďaka ktorým je zapálenie oblúka veľmi jednoduché, oblúk je dobre ovládateľný a stabilný a nedochádza k nadmernému rozstreku kovu. Tieto vlastnosti sú ďalej doplnené funkciami HOT START (systém pre dokonalé zapálenie zváracieho oblúka), ANTI-STICK (systém pre obmedzenie možnosti prilepenia elektródy) a ARC FORCE (systém pre zabezpečenie stability oblúka).
Príjemný pocit pri práci RUBBER PAINT
VÄČŠINA MODELOV
Príjemný pocit pri práci RUBBER PAINT
Pri výrobe väčšiny modelov je použitá technológia nástreku povrchovej vrstvy na bázy gumy, vďaka ktorej je kontakt ruky so strojom pri práci príjemnejší a spoľahlivejší. Ergonomické rukoväte sú okrem toho doplnené protisklzovými a antivibračnými prvkami.
Dlhá životnosť a vysoký výkon
AKUMULÁTOROVÉ NÁRADIE
Dlhá životnosť a vysoký výkon
Akumulátorové náradie Extol Premium je vybavené akumulátormi s nadštandardnou kapacitou 1500 mAh, ktoré Vám dovolia plynulejšiu a bezstarostnejšiu prácu. Do základnej výbavy viacerých modelov navyše patrí náhradný akumulátor.
Vždy niečo naviac
VÄČŠINA MODELOV
Vždy niečo naviac
Každý model náradia Extol Premium prináša niečo, čím Vás milo prekvapí. Jedným z bonusov, ktorý dostanete k väčšine strojov, je masívny plastový kufor, slúžiaci na bezpečnú prepravu a skladovanie elektronáradia.
Komfort v novom štýle
VYBRANÉ MODELY
Komfort v novom štýle
Novinkou sú špeciálne tašky z odolnej kordurovej tkaniny, vystužené pevnou polyuretánovou penou. Poskytujú nielen maximálnu ochranu stroja a jeho príslušenstva, ale v porovnaní s klasickými kuframi aj pohodlnejší transport.

Extol Craft znamená výbornú voľbu pre domácich kutilov, ktorí si chcú svoje hobby užiť - a pritom za rozumnú cenu.
Náradie Extol Craft ponúka v kategórii hobby nadštandard: Za "hobby" cenu teda dostanete to najlepšie, čoho sa dá v tejto kategórii dosiahnuť.

 • Design, ktorý padne do ruky
 • Nadštandardná konštrukcia
 • Pridaná hodnota
 • Kovové uloženie ložísk
 • Namáhané súčiastky
 • Extra silné akumulátory
 • Náradí, s ktorým je radosť pracovať
 • Bezpečnostné prvky
 • Citlivý a spoľahlivý vypínač
 • Bonus: masívny kufor
Design, ktorý padne do ruky
VŠETKY MODELY
Design, ktorý padne do ruky
Náradie Extol Craft je charakteristické moderným, sviežim ergonomickým designom, ktorý ponúka pri práci maximálne pohodlie a praktičnosť. Ako náhle si ho vezmete do ruky, stane sa Vaším naozajstným kamarátom.
Nadštandardná konštrukcia
PRÍKLEPOVÁ VŔTAČKA
Nadštandardná konštrukcia
Extol Craft nie je jedna z mnohých neznačkových radov lacného náradia. My si domácich majstrov vážime. A tak sme napríklad príklepovú vŕtačku vybavili telom z hliníkovej zliatiny. Vďaka tomu sa podstatne zlepšilo chladenie rotujúcich súčastí a motor má tak dlhšiu životnosť.
Pridaná hodnota
VŠETKY MODELY
Pridaná hodnota
Myslíme si, že aj hobby náradie by malo ponúkať niečo navyše. Pravda, myslíme na cenovú dostupnosť, ale náklady neznižujeme za každú cenu. Extol Craft sa vždy snaží ponúknuť viac, ako tí druhí - ako napríklad robustnú kovovú základňu u tejto pokosovej píly, u ktorej ostatní volia obyčajný plast.
Kovové uloženie ložísk
VŠETKY MODELY
Kovové uloženie ložísk
Svoje náradie nešudíme. Tam, kde bývajú pri bežnom hobby náradí hriadele uložené v plaste, my ich dôkladne ukladáme do odolných ložísk z tvrdenej ocele, aby sme poistili ich dlhú životnosť.
Namáhané súčiastky
VŠETKY MODELY
Namáhané súčiastky
Prevodovka - jedno z najnamáhanejších miest každého elektrického náradia, je pri Extol Craft-e vyrobená z extra tvrdenej ocele. Rotor je potom kalibrovaný do vysokej presnosti s použitím automatických kontrolných systémov, ktoré ho vyladia do najlepšieho výkonu.
Extra silné akumulátory
AKU NÁRADIE
Extra silné akumulátory
Akumulátorové modely Extol Craft sú osadené niklo-kadmiovými batériami s mimoriadne veľkou kapacitou (1200 mAh), čo ich odlišuje od väčšiny ostatných značiek v tejto kategórii.
Náradí, s ktorým je radosť pracovať
VŠETKY MODELY
Náradí, s ktorým je radosť pracovať
My sami s naším náradím radi pracujeme a tak vieme, ako ho urobiť ešte šikovnejším. Kedykoľvek nás napadne nejaké vylepšenie alebo ďalšia "vychytávka", nedáme pokoj našim konštruktérom, pokiaľ nápad nepremenia na skutočnosť.
Bezpečnostné prvky
TEPLOVZDUŠNÉ PIŠTOLE
Bezpečnostné prvky
Zlepšovať sa dá všetko - a my sa presne o to snažíme. Pri tejto teplovzdušnej pištoli sme pridali inovatívny kontrolný systém, ktorý zamedzuje skratovanie tepelnej špirály. Koniec tomuto tak častému neduhu!
Citlivý a spoľahlivý vypínač
VÄČŠINA MODELOV
Citlivý a spoľahlivý vypínač
Malá súčiastka, o to však dôležitejšia - vypínač. Na ňom záleží všetko! Znie to jednoducho? Na rozdiel od iných to s naším vypínačom ide naozaj jednoducho: je pohodlne široký, spoľahlivý, príjemný na dotyk vďaka gumovej povrchovej úprave, a hlavne prachotesný.
Bonus: masívny kufor
NIEKTORÉ MODELY
Bonus: masívny kufor
Masívny kufor, v ktorom dodávame niektoré modely Extol Craft, je našou skutočnou pýchou - Vaše náradie dokonale ochráni. Pokiaľ sa ale rozhodnete ochrániť predovšetkým svoj rozpočet, do kufra Vás nenútime. Nakoniec, vieme dobre, že je to práve možnosť voľby, čo Vám umožní si svoje koníčky naozaj užiť!